Bebek Bakım Çantası Seçmenin İncelikleri

Bebek Bakım Çantası Seçmenin İncelikleri

Bebek alışveriş listelerinin olmazsa olmazı anne çantalarını seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizin için derledik. Yeni annelere yardımcı olmak kadar çok sevdiğimiz bir şey daha yok ne de olsa! Gelin dilerseniz beraber bebek bakım çantası seçerken dikkat edilmesi gereken ince detaylara beraber bakalım.

Ellerinizi serbest bırakan bir çanta

Sırt çantası veya postacı stili çapraz asılan bir anne çantası ağırlığı sırtınıza yükleyeceği için, kolda taşınacak bir bebek akım çantasından çok daha kolay taşınır ve daha sağlıklıdır – özellikle omuzlarınız ve boynunuz için. Ve bize güvenin, anne çantanız, bugüne kadar taşıdığınız diğer tüm çantalardan büyük ihtimalle daha ağır olacak, yani çanta ne kadar rahat taşınırsa, siz de o kadar rahat edersiniz. Ayrıca bir kolunuzla bebeği, diğer kolunuzla çantayı taşıdığınızı hayal edin, ne demek istediğimizi daha da net anlayacaksınız.

Fermuar sizin dostunuz

Çıtçıtla veya mıknatısla kapanan çantaları es geçin. Fermuar, bebeğinizle dışarıdayken ve özellikle akrobasi hareketleri yapmak zorunda kalacağınız alt değiştirme, kucağa alma, pusete koyma, pusetten geri almalar esnasında, temiz durması gereken eşyalarınızın çantadan dökülmesine engel olur. Ayrıca fermuarlar tek hareketle açılıp kapandığından, çıtçıtlar gibi tek tek uğraşmanızı gerektirmez, zahmet vermez.

Hafif, hafif, hafif

Bulabildiğiniz en hafif anne çantası, alabileceğiniz en iyi anne çantasıdır. İçine girecek onlarca şeyi düşündüğünüzde, zaten ağır bir bebek bakım çantasını yerinden kaldırmanız bile zor hale gelecektir.

Askılar ve sapları en kalitelisinden seçin

Çantanızda çok ama çok sayıda eşya taşıyacağınız konusunda netiz, öyle değil mi? Güzel. O zaman, çantanın saplarının ve askılarının da rahat ve kaliteli olması gerektiğini ekleyelim. İçi dolgulu askılar, omuzlarınıza binecek yüzün ağırlığını azaltacak, size rahat ettireceltir. Aynı şekilde çanta saplarının da ne çok uzun, ne de çok kısa olmaması gerektiğine, çantanızı alırken dikkat edin. Elinizde tuttuğunuzda yere değsin, veya kolunuza takarken kolunuzu geçiremeyeceğiniz kadar dar olsun istemezsiniz.

Dışı istediğiniz renk, içi açık veya canlı bir renkte olsun

Neden mi? Çantanın içinde arayacağınız o oyuncağı / kitabı / çorabı / müslin örtüyü / oyun halısını bulmanız kolay olsun diye. Tamam, oyun halısını kolayca bulabilirsiniz, kabul. Ama ya emzik gibi minik eşyalar? Bebek bakım çantasının içinin aydınlık olmasında her zaman yarar var!

Yıkanabilir, silinebilir, temizlenebilir bir malzemeden

O biberonlar o çantanın içine dökülecek! Biberon dökülmese mutlaka başka bir kaza olacak. Çantanızın kolay temizlenebilir bir malzemeden olmasına özen gösterirseniz, rahat edersiniz. Tecrübeyle sabittir.

Cepler, bölmeler

Anne çantalarının olmazsa olmazı iç cepler ve fermuarlı bölümler. Bebek bezlerini (hele ki kirli olanları) biberon ve emziklerle yan yana tutmak istemeyeceksiniz tabii ki.

Pusete bağlanan çanta aparatları – inanın hiç lüzumlu değil

Bu fikir olarak iyi bir özellik gibi görünse de, ağır çantalar bebek arabalarının devrilmesine sebep olabilir yani oldukça tehlikeli. İşinizi şansa bırakmadan çantayı bebek arabasına değil de kendinize takın.

LEAVE A COMMENT


Müşteri Temsilcilerimizden Destek Almak İçin Whatsapp Sohbeti Başlat